ItaliaMia - Oksana Tandit

Oksana Tandit - ItaliaMia - Luminata

Räägime Itaaliast armastatud moedisaineri ja stilisti Oksana Tanditiga. Moelooja, kelle käekirja võib kirjeldada kui modernset klassikat, milles alati killuke luksust ja mõni pilkupüüdev detail, tunneb end Itaalias kui kodus. On see itaallaste kirglik temperament, nende stiilitunnetus, valmidus sinu aitamiseks kasvõi pool suguseltsi omakorda appi kutsuda või hoopis midagi muud, mis Oksanat Itaalia juures võlub, sellest kuulemegi.

Kui peaksid Itaaliat iseloomustama mõne märksõnaga, siis mis need oleksid?

Oksana Tandit - Luminata

'La libertà di essere te stessa'...... Itaalias tekib mul tunne nagu oleksin kodus. Tunnen end palju vabamalt kui Eestis - võib-olla mulle lihtsalt sobib paremini itaallaste temperament ja nende armastus elu vastu. Hakkab silma, et nad oskavad nautida iga hetke: õhtusööki sõprade seltsis, kingade või kleidi valimist poes, teatris ooperi nautimist. Isegi vaieldes ja  oma seisukohti kaitstes nad imponeerivad mulle väga, sest ei karda näidata oma emotsioone, tundeid ja mõtteid. Itaallased lihtsalt võtavad igast hetkest maksimumi, sellepärast naudin ka Itaalias reisimist väga.

Millistes paikades oled Itaalias käinud ja kuhu sooviksid järgmisena minna?

Meelde on jäänud Milano, Como ja Garda järv, Lõuna-Itaalia, bellissima Rooma, unustamatu Amalfi, grandiosa Capri ja l’unica Veneetsia. Järgmisena tahaksin külastada Toskaanat ja Sitsiiliat.

Kirjanik Erica Jong on öelnud, et Itaalia võlu peitub selles, et seal on antud luba olla inimlik. Ja et see on midagi, mille enamik teisi riike on kaotanud kaua aega tagasi. Mida arvad sellest mõttest?

Olen selle väitega nõus, olen nõus, et itaallased on suure südamega inimesed - nad tõsiselt elavad su muredele kaasa ja esimesel võimalusel tulevad appi. Kõigepealt katsuvad ise aidata ja toetada, ja kui ei suuda, siis otsivad vajadusel isegi sõpradelt või sugulastelt abi, et sulle abi pakkuda. Nad armastavad oma perekonda, austavad eakaid inimesi, toetavad igal sammul oma lapsi.


Mida armastad enim Itaalia köögist?

Carpaccio, risotto ai funghi porcini, ravioli di aragosta - mamma mia, davvero tantissime cose !!!

Oksana Tanditi moekollektsioon - Luminata

Moeloojaga ei saa mööda ka moeteemast.  Kuidas iseloomustaksid Itaalia tänavapilti?

Itaalia tänavapilt on väga stiilne, eriti paistavad silma mehed, kes juba lapsepõlvest saadik oskavad tellida endale mõõdusärki või pintsakut. Nad on tõelised fashionistad, kes jälgivad trende ja on alati kursis, mis lõike ja pikkusega püksid on hetkel moes. Mehed armastavad ehteid mitte vähem kui naised, ja mis kõige tähtsam, oskavad neid ka kanda. Naistel on alati korralik soeng, maniküür, meik ja väga maitsekalt valitud aksessuaarid kleidi või igapäevastiilis komplekti juurde. Kui teksad, siis mokassiinid või baleriinid jalas; kui kleit, siis sinna juurde kontsakingad või saapad. Alati ka palju ehteid - kuld ja kivid on lemmikud, eriti paistavad silma šikid päikeseprillid, siidist rätikud ja muud vidinad, mis vabalt võivad teha ühest tavalisest naisest moeikooni.

Kohe ka teine küsimus moeteemal  – milliseid Itaalia disainereid ise imetled?

Neid on palju, aga näiteks grandioosne valge särgi kuningas Ferrè, klassikalise stiili etalon maestro Armani, shokeerivat fuksiat ja sürrealismi moemaailmale tutvustanud Schiaparelli, suurejooneline ja elegantne Valentino – need on meistrid, kellelt tasub õppida!

Ja lõpetuseks – mis on Sinu suurim uusaastasoov?

Oksana Tandit - Luminata

Tahaksin, et uus aasta annaks kõigile võimaluse olla natuke parem kui eelmisel! Et õnnestuks oma potentsiaali rohkem avada ja olla natuke julgem oma unistusi ellu viies. Soovin kõigile tervist, edu ja armastust!


Grazie, Oksana!


Oksana Tanditi loominguga saab lähemalt tutvuda tema esindussalongis Tallinnas, Tornimäe 5, ja veebikodus oksanatandit.com

Fotod: Oksana erakogu & kollektsioonifotod Filippo Caroti

© Luminata 2021

 

 

 

 

 


Comments

Email again:

Previous

naplesholidaytravel
Festive holiday destination: how to make the most of your time in Naples?

Next

Georg Kodusaar - ItaliaMia - Luminata
ItaliaMia - Georg Kodusaar

Share this article